Prasa

Gazeta Prawna - IV Ranking Kancelarii Prawnych

Data publikacji 14 lis

13 listopada 2007 r. Opinia Anny Misiołek, Dyrektora Zarządzającego Abbeys Europejskie Doradztwo Finansowe Sp. z o.o.

Gazeta Prawna
Listopad 13, 2007 r. wtorek, nr 220 (2090)

Szacunkowe dane dotyczące polskiej gospodarki w 2007 roku są bardzo optymistyczne. Tempo wzrostu produktu krajowego brutto (PKB), w porównaniu z analogicznymi okresami lat poprzednich, stale się zwiększa. Według wstępnego szacunku PKB w II kwartale 2007 r. był wyższy realnie o 6,7 proc., a wartość dodana brutto w gospodarce narodowej o 6,1 proc. Głównym motorem wzrostu jest popyt wewnętrzny, a zwłaszcza inwestycje. W I połowie 2007 r., po raz pierwszy od dekady, tempo wzrostu nakładów brutto na środki trwałe przekroczyło poziom 20 proc. Jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy to potencjał inwestycyjny urzeczywistnia się i wprawia w ruch koło zamachowe wzrostu polskiej gospodarki.

Członkostwo w Unii Europejskiej zdaje się być kotwicą gwarantującą właściwy kierunek dalszych zmian. Powstały już polityki o charakterze horyzontalnym, których celem jest tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości i modernizacji gospodarki oraz jak najlepszego wykorzystania funduszy unijnych. Problemem jest dostęp do, bądź co bądź, specjalistycznej wiedzy z zakresu funduszy europejskich. I tu z pomocą przychodzą firmy doradcze ze szczególną wiedzą i doświadczeniem. O ile legislacja na poziomie europejskim nie stanowi dla nich problemu, o tyle odnalezienie się w zawiłościach polskiego prawa, dodatkowych ograniczeniach, licznych interpretacjach z najróżniejszych dziedzin branżowych i organizacyjnych zwykle nastręcz problemów.

Pewnym rozwiązaniem jest zatrudnianie prawników w doradztwie. Jednak skuteczniejszą praktyką jest korzystanie z usług kancelarii, które choć niekoniecznie specjalizują się w prawie europejskim, odgrywają istotną rolę w procesie pozyskiwania funduszy europejskich. Nie można wymagać od kancelarii prawniczych biegłości w legislacji europejskiej dotyczącej funduszy strukturalnych.

29 Listopad
Copyright © 2022 ABBEYS Sp. z o.o. | Polityka prywatności
Dotacje unijne | Dotacje dla firm | Dofinansowanie dla firm
Autorstwo strony www Adnet Polska

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się