Prasa

Początkujący biznes może liczyć na wsparcie z Brukseli.

Data publikacji 20 lis

19 listopada 2007 r. Dotacja z Unii Europejskiej jest dla przedsiębiorstw źródłem taniego pieniądza. Takiego rodzaju wsparcia firma nie musi zwracać. Dla polskiej edycji THE WALL STREET JOURNAL komentuje Agnieszka Dudek, zastępca dyrektora zarządzającego Abbeys Europejskie Doradztwo Finansowe.

THE WALL STREET JOURNAL POLSKA
Listopad 11, 2007 r. poniedziałek Nr 270 (483)/2007

Trzy czwarte małych przedsiębiorstw już na starcie jest niedofinansowanych. W ciągu pierwszego roku działalności upada 40 proc. nowo powstałych firm. Potężny zastrzyk finansowy, jaki w najbliższych latach trafi z Unii Europejskiej do tzw. start - upów, ma radykalnie zmienić tę sytuację. (...)

Eksperci nie mają wątpliwości: finansowanie z Unii Europejskiej to dla firm rozpoczynających działalność bardzo dobre rozwiązanie.

- Dotacja unijna stanowi dla firm źródło najtańszego pieniądza. Istotne jest też to, że dotacji nie trzeba zwracać i nie jest oprocentowana jak np. kredyt bankowy. Jej wykorzystanie nie stanowi też zagrożenia utraty kontroli nad firmą, jak na przykład przy venture capital - mówi Agnieszka Dudek, zastępca dyrektora zarządzającego firmy Abbeys - europejskiego doradcy finansowego.

Doradcy biznesowi podkreślają jednak, że w każdym przypadku - niezależnie od tego, czy firma korzysta z kredytu bankowego, leasingu, czy sięga po fundusze unijne - musi mieć przede wszystkim przemyślaną koncepcję prowadzenia biznesu. Długoterminowy plan działania to podstawa sukcesu. Dobrze opracowany scenariusz rozwoju i wyśmienity pomysł na biznes może sprawić, że kapitał na rozpoczęcie działalności gospodarczej popłynie do firmy szerokim strumieniem.

29 Listopad
Copyright © 2022 ABBEYS Sp. z o.o. | Polityka prywatności
Dotacje unijne | Dotacje dla firm | Dofinansowanie dla firm
Autorstwo strony www Adnet Polska

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się