Prasa

W czerwcu ruszą konkursy dla firm

Data publikacji 22 maj

Konkursy na unijne dotacje dla firm z programu Innowacyjna Gospodarka będą w czerwcu, sierpniu i we wrześniu – podała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Zgodnie z zapowiedziami druga w tym roku runda konkursów na unijne dotacje dla firm z programu Innowacyjna Gospodarka rozpocznie się już w przyszłym miesiącu. Jednak z opublikowanego przez PARP harmonogramu wynika, że najwięcej dotacji będzie dostępnych po wakacjach. Na wrzesień są zaplanowane konkursy m.in. w Działaniu 4.4 (wsparcie ze środków unijnych na wysokoinnowacyjne inwestycje).

– W niektórych działaniach, które są adresowane do przedsiębiorców, zaplanowaliśmy na ten rok jeszcze dwie rundy naborów wniosków – mówi GP Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

Chodzi o konkursy o środki unijne w Działaniu 4.2 (wsparcie na zakup infrastruktury badawczo-naukowej oraz inwestycje w zakresie wzornictwa przemysłowego), w działaniu 6.1 (wsparcie dla eksporterów) oraz w działaniu 8.2 (wsparcie dla projektów informatycznych). Konkursy w tych działaniach rozpoczną się 15 czerwca oraz 14 września (wyjątkiem jest działanie 8.2, w którym drugi nabór wystartuje 5 października).

Duże zainteresowanie mogą wzbudzić dotacje na otworzenie własnego e-biznesu. W pierwszym konkursie do PARP trafiło aż 820 wniosków. W związku ze zwiększeniem środków do podziału w pierwszym konkursie, Agencja zorganizuje w tym roku tylko jeszcze jeden nabór. Rozpocznie się on 31 sierpnia.

Dwa tygodnie później ruszy największa w tym roku fala unijnych konkursów. Oprócz wcześniej wymienionych już działań 14 września wystartują także nabory w działaniach 4.4 oraz 1.4-4.1 (dotacje na prowadzenie prac badawczo-naukowych).

– Terminy konkursów można traktować jako ostateczne, bo zostały zaakceptowane przez resort gospodarki i resort rozwoju regionalnego – mówi rzecznik PARP.

W pierwszych miesiącach 2009 roku PARP przyjął od przedsiębiorców ponad 3,2 tys. wniosków o unijne dotacje. Wartość wnioskowanego przez firmy wsparcia wynosiła ponad 12 mld zł.

29 Listopad
Copyright © 2022 ABBEYS Sp. z o.o. | Polityka prywatności
Dotacje unijne | Dotacje dla firm | Dofinansowanie dla firm
Autorstwo strony www Adnet Polska

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się